PRVNÍ SETKÁNÍ S KLIENTEM

Pro mě, jako makléře i člověka, je příprava před prvním setkáním velmi důležitá. Je samozřejmostí, že před schůzkou si dohledám a porovnám dostupné nabídky v cenových mapách i na aktuálním trhu. Poté vyhodnotím cenovou situaci, poptávku dané lokality a konkrétní nemovitosti, a její možnosti s nastavením nejvhodnější strategie. Rovněž se seznámím s problémy i přednostmi. Po setkání s klientem, při kterém mě seznámí se svými představami a návrhy, a na základě aktuální tržní analýzy, sestavím konkrétní plán zakázky a především možnosti jejího prodeje.

MARKETING

Příprava před prodejem

1. Home staging, neboli příprava nemovitosti na prodej nebo pronájem a její profesionální prezentace na realitním trhu (fotografie, video prohlídky, inzerce ad.).[rady jak připravit nemovitost na fotografování na konci článku]

2. Fotografování a video nemovitosti bude svěřeno zkušenému fotografu-profesionálovi v oboru prodeje realit. Výsledky této práce budou prezentovány ve vysoké reprodukční kvalitě.

3. Pro zájemce a jejich lepší prostorovou představu dispozic a proporce objektu budou vypracovány 3D modely a grafické půdorysy nemovitosti.

4. Inzerce a její možnosti:

    a/ umístění na nejvyhledávanějších realitních portálech;

    b/ on-line marketing na internetu a sociálních sítích s přesným cílením na potenciální zájemce

   - např. Facebook (přes 4 miliony českých uživatelů) - Ondřej Kučera – osobní realitní makléř

    c/ lokální marketing - po vzájemné dohodě s klientem je možné distribuovat letáky, vyrobit plachtu či billboard v dané lokalitě, inzerovat v lokálních novinách, jako zprostředkované informace pro blízké či přátele lidí z okolí.

 

 

NALEZENÍ VHODNÉHO ZÁJEMCE

Jak najít vážného zájemce

Důležitá je osobní prohlídka nabízeného objektu. Při prohlídce pak vždy zájemcům předávám kompletní informace a podklady k nemovitosti a nastíním celý proces koupě.

Při nalezení vážného zájemce, který se ozve na základě inzerce, je potřeba ho prověřit. Zjišťuji a následně prověřuji jeho bonitu a zdroje ze kterých by chtěl nemovitost pořídit. Vždy hledám klienty, kteří budou schopni nemovitost v případě vážného zájmu skutečně koupit.

Zájemcům, kteří nemají jasno ve formě financování, zajistím spolupráci s certifikovaným profesionálem. To znamená, že spolu s hypotečním poradcem prověříme bonitu klienta a navrhneme nejvýhodnější variantu z nabídky dostupných bank v ČR.

Po zajištění rezervace nemovitosti se s kupujícím domluvíme na složení rezervační zálohy i s datem splatnosti celé částky na účet advokátní kanceláře. Ihned po rezervaci též zajistím potřebné podklady pro dokončení obchodu, které předám certifikované advokátní kanceláři ke zpracování kupních smluv a dalších potřebných dokumentů.

 

PRÁVNÍ SERVIS

Příprava smluvní dokumentace

Ve spolupráci s advokátní kanceláří připravíme návrh smluvní dokumentace po předložení všech potřebných podkladů, tzn. kupní smlouvu a smlouvu o advokátní úschově, kterou rozešleme oběma stranám k odsouhlasení. Právní servis je důležitou složkou při úspěšném prodeji každé nemovitosti.

Podpis smluv a vklad na katastr

Po odsouhlasení kupní smlouvy oběma stranami následuje podpis smluv. Ověřené smlouvy zůstávají v úschově advokátní kanceláře do doby, než dorazí celá smluvená částka na účet advokátní úschovy. Jakmile jsou splněny všechny podmínky, advokát obratem podá návrh na vklad vlastnického práva pro stranu kupující na katastr nemovitostí.

Předání nemovitosti

V momentě, kdy se do katastru nemovitostí zapíše nový majitel, dochází k uvolnění kupní ceny na účet prodávajícího. S Vaší účastí zajistím předání nemovitosti kupující straně. Součástí předání je předávací protokol, kam také zaznamenáme dosavadní stav energií.

Na základě plné moci poté převedu energie (elektřina, plyn, voda) na nové majitele podle stavů uvedených v předávacím protokolu.

 

PRODEJ VAŠEHO BYTU, DOMU NEBO POZEMKU BUDETE MÍT PEVNĚ V RUKOU DÍKY PRAVIDELNÝM INFORMACÍM ODE MĚ BĚHEM CELÉHO PROCESU PRODEJE!

------------------------------------------------------------

Rady jak připravit nemovitost na fotografování

Vymalujte.

Ukliďte své osobní věci.

Nepřehánějte to s doplňky.

Najděte správné místo pro nábytek.

Hrajte si se světlem – světlé fotografie vypadají lépe.

Také vypadá lépe světlý interiér doplněný pár barevnými doplňky (zvýrazníte to, co chcete.)

Nezapomínejte na květiny.

Nezapomínejte i na venkovní prostory.

Nasvícení a úhel fotografie dokáže rozzářit a zvětšit prostory.

Vyzdvihněte kladné vlastnosti.

 

 

 

Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb. Další informace o cookies najdete zde.

Nastavení