Vláda mění dotační programy a zablokovala dotace na plynové kotle. Jaké alternativy nám nabízí?
17. 05. 2022

Vláda mění dotační programy a zablokovala dotace na plynové kotle. Jaké alternativy nám nabízí?

Ministerstvo životního prostředí ukončilo dotace na plynové kotle a snaží se omezit závislost na zemním plynu. Podpora na kondenzační kotle, kterou bylo možné získat v rámci programu Nová zelená úsporám, je nyní zrušena. Instalace nového plynového kondenzačního kotle nebo tepelného čerpadla s plynovým pohonem tak bude podpořena pouze u žádostí podaných do 30. dubna 2022, a to za předpokladu, že vaše objednávka byla vystavena v termínu od 1. ledna minulého roku do dubna roku 2022.

 

Plyn je v českých domácnostech stále nejpoužívanější komoditou. Změnit tento dlouhotrvající způsob vytápění má pomoci nový dotační program na Kotlíkové dotace. Ten chce podpořit hlavně nízkopříjmové domácnosti. Příspěvek na tepelné čerpadlo je nově navýšen o 50 tisíc korun, celkově tedy bude možné získat až 180 tisíc korun. Žádosti bude řešit příslušný kraj a plánovaný termín na jejích podání je stanoven na červen.

 

Kromě omezení závislosti na Rusku má toto opatření také za cíl snížit emise skleníkových plynů. Připomeňme si, že na Pařížské klimatické konferenci se státy EU dohodly na snížení emisí až o 55 procent do roku 2030. Aby tento cíl mohl být splněn, musí se razantně změnit nejenom energetický způsob chodu v českých domácnostech, ale také v průmyslu, hospodářství a dopravě. Snad se nám to podaří.

Pro změny v dotačních programech doporučuji sledovat webové stránky www.novazelenausporam.cz a kotlikydotace.cz.

Ondřej Kučera
Autor: Ondřej Kučera

Dveře do světa realit jsem otevřel před 12 lety...
 
Jak to tak bývá, začátky rozhodně nebyly jednoduché, ale bylo to důležité období mého profesního i osobního života. Věděl jsem, že pokud budu svou práci odvádět kvalitně a svědomitě, tak mám slušnou možnost na poctivý úspěch.
 
Velice důležitá je pro mě důvěra, empatie a spokojenost klienta. Pro nás realitní makléře je obchod s nemovitostmi denní chléb, ale pro klienty většinou velká životní událost a já jsem opravdu šťastný, když klientům mohu v této etapě pomáhat, ideálně s dobrým koncem.
 
Při samotné práci využívám nejmodernějších trendů a způsobů prezentace (videoprohlídky, 3D scan, grafické půdorysy, profi fotografie), ale především mi záleží na individuálním přístupu ke každému klientovi.
 
Mám báječnou ženu a malého syna, kterým věnuji téměř všechen volný čas. Nejraději relaxuji v přírodě, a to v jakémkoliv ročním období.
 
Pokud Vám mohu být nápomocen, tak se na mě neváhejte obrátit.
 
Ondřej Kučera
osobní realitní makléř

Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb. Další informace o cookies najdete zde.

Nastavení