Co za budoucnost čeká prostor bývalé huti Poldi?
10. 12. 2023

Co za budoucnost čeká prostor bývalé huti Poldi?

Kdo vše operuje v kdysi věhlasném prostoru slavné hutě a dnes zanedbaným pozemkem? A co můžeme od směsice vlastníků očekávat? Jeden z největších brownfieldů v České republice je rozprodán mezi několik subjektů. Pojďme se podívat, jaké jsou jejich plány.

Prvním developerem, který zahajuje výstavbu nové budovy a zároveň rekonstrukci starých prostor je firma Logport Development. Kromě skladových a výrobních prostor chystají také výstavbu kanceláří, jejichž dokončení je plánováno již na první čtvrtletí roku 2024. Firma chce využívat alternativní zdroje energie, a tak by se Poldovka měla dočkat solárních panelů, využití dešťové vody a zužitkování přebytečného tepla ze sousední teplárny.

Dalším velkým hráčem je developer Panattoni, který plánuje stavbu dvou průmyslových hal, které by měly být dokončeny za dva roky. Firma na svých webových stránkách vyzdvihuje především polohu Kladna jako dobrého obchodního bodu, jelikož je v blízkosti Prahy a také na trase do Německa. A pravdou je, že z hlediska dopravní infrastruktury je bývalá Poldi, výborným místem. V její blízkosti se nachází dálnice D7, D6 i D5. Celý projekt firma nazývá Panattoni Business Park Kladno a slibuje s ním až na 2 tisíce nových pracovních míst.

I v tomto projektu by haly měly mít na střechách fotovoltaické panely a počítá se rovněž s centrálním zásobováním teplem nebo tepelnými čerpadly.

Společnost FER Consults kromě hal a skladních prostorů chce zachovat i některé původní objekty jako generátory či halu, kde kdysi docházelo k takzvané nitridaci, chemickému vytvrzení povrchu zušlechtěné oceli. A některé objekty by měly sloužit i společenským a kulturním účelům.

Ze zmíněných projektů se zdá, že se život do Poldovky naplno vrátí. A možná ji dokonce čeká i propojení společenského života s průmyslem. Snad se máme na co těšit.

A pro investory, kteří také věří v potenciál Kladna, máme v nabídce zajímavé možnosti stabilní investice do činžovních domů přímo v centru města. Stačí kliknout na www.DomyKladno.cz a vybrat si z více jak třiceti domů.

Ondřej Kučera
Autor: Ondřej Kučera

Dveře do světa realit jsem otevřel před 13 lety…

Jak to tak bývá, začátky rozhodně nebyly jednoduché, ale bylo to důležité období mého profesního i osobního života. Věděl jsem, že pokud budu svou práci odvádět kvalitně a svědomitě, tak mám slušnou možnost na poctivý úspěch.

Velice důležitá je pro mě důvěra, empatie a spokojenost klienta. Pro nás realitní makléře je obchod s nemovitostmi denní chléb, ale pro klienty většinou velká životní událost a já jsem opravdu šťastný, když klientům mohu v této etapě pomáhat!

Při samotné práci využívám nejmodernějších trendů a způsobů prezentace (videoprohlídky, 3D scan, grafické půdorysy, profi fotografie), ale především mi záleží na individuálním přístupu ke každému klientovi.

Mám báječnou ženu a dva syny, kterým věnuji téměř všechen volný čas. Nejraději relaxuji v přírodě, a to v jakémkoliv ročním období :)

Pokud Vám mohu být nápomocen, neváhejte se na mě obrátit.

Ondřej Kučera
osobní realitní makléř

Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb. Další informace o cookies najdete zde.

Nastavení