Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb. Další informace o cookies najdete zde.

Nastavení


Dům Damnov

Historický objekt s velkým rovným pozemkem

Popis nemovitosti

Prodej historické nemovitosti, která není památkově chráněná, s naprostým soukromím v centru klidné obce Damnov u Boru. Reprezentativní samostatný objekt je z roku 1730, postavený o dispozici 6+1 ve dvou nadzemních podlažích s plochou 290m2. Původně sloužil jako klášter pro devět jeptišek. Nabízí se s rovným pozemkem o celkové ploše 4.004m2 a vedlejším objektem, který byl z části využíván jako pošta, se čtyřmi garážemi. Dům prošel částečnou rekonstrukcí s novými rozvody vody a odpadů, elektřiny v přízemí, včetně radiátorů, vyvložkovanými stromkovými komíny, plastovými okny a dlažbou v některých přízemních místnostech.

V domě dominují klenuté stropy ve velmi dobrém stavu a původní fresky na stropech v prvním patře. V jednom pokoji jsou dobová kachlová kamna. Dům a vedlejší objekt je napojený na elektřinu. Kromě obecního vodovodu se současně na pozemku nachází vlastní studna. Ohřev vody bojlerem. Jedná se o historickou budovu, která není památkově chráněná.

Celý objekt má velký potenciál k rekonstrukci dle vlastních představ. V podkroví je dvojitá půda s možností další vestavby. V prvním patře jsou čtyři samostatné pokoje a koupelna s toaletou. V přízemí jsou dvě velké místnosti a dvě koupelny s vanou, sprchovým koutem a toaletou. Dům je částečně podsklepený s klenutými stropy. Pozemek má malý lesík a je ideální i pro chov hospodářských zvířat a pěstování vlastních plodin.

Obec Damnov se nachází dvacet minut jízdy autem západně od Plzně po dálnici D5 v blízkosti německé hranice. Nejbližší města Bor a Tachov jsou do deseti minut, kde najdete veškeré obchody a služby. V obci je autobusová zastávka se spojem do okolních měst. Do Německa je ideální cesta po D5 s jízdou do dvaceti minut.

Doporučujeme osobní prohlídku. Pro bližší informace nás neváhejte kontaktovat.

 

 

PRODEJ UKONČEN

Videoprohlídka

3D scan

Fotogalerie

Representative building of a former parish with a large flat plot

Historic property for sale with complete privacy in the center of the quiet village of Damnov u Bor. The representative detached house is from 1730, built with a layout of 6+1 on two floors with an area of 290 sqm. It originally served as a convent for nine nuns. It is offered with a level plot of 4,004 sqm and an adjoining building, which was partly used as a post office, with four garages. The house has been partially renovated with new water and waste pipes, electricity on the ground floor, including radiators, lined tree chimneys, plastic windows and tiled flooring in some ground floor rooms.

This is a historic building which is not listed. The house is dominated by vaulted ceilings in very good condition and original frescoes on the first floor ceilings. There is a period tiled stove in one room. The house and the annex are connected to electricity. In addition to the municipal water supply, there is also a private well on the property. Water heating by boiler.

The whole property has great potential with renovation according to your own ideas. In the attic there is a double attic with the possibility of further building. On the first floor there are four separate rooms and a bathroom with a toilet. On the ground floor there are two large rooms and two bathrooms with a bath, shower and toilet. The house has a partial basement with vaulted ceilings.

The village of Damnov is located twenty minutes drive west of Pilsen on the D5 motorway near the German border. The nearest towns Bor and Tachov are within ten minutes where you will find all shops and services. There is a bus stop in the village with connections to the surrounding towns. 

We recommend a personal tour. For more information please contact us.

Kontakt

ondrej.kucera@qara.cz

+420 603 153 446

www.ondrejkucera.com

 

Kontaktní formulář